Kitap Gönder
Ara 22, 2017
404 Views
0 0

Sevginin Tanımı

Written by

2013 yada 2014 tam olarak tarihi hatırlamıyorum…

Üniversite de atölyedeyim.

‘’Tatlım biraz odama gelir misin seninle konuşacaklarım var. ‘’

dedi bir ses. Sınıf birden sessizleşti.

O an anlayamadım bana olduğunu zaten inanılmaz isteksizdim parmağımı kaldıracak halim yok. O kadar mutsuzum ki paramparça hissediyorum göğüs kafesim kalbime baskı yapıyor canım çok ama çok yanıyor son gücümü de ayakta kalmak için harcıyorum ama asla kimseye belli etmiyorum, hatta kendimden bile saklıyorum.

Çünkü, mutlu olmak istiyorum çünkü, mutlu olmak zorundayım çünkü, dokunsan ağlayacağım…

 

Hayal gücü işimin bir parçası ama ben hiçbir şey düşünmek istemiyorum umrumda da değil öyle bir boşvermişlik.

Derslere giriyorum çıkıyorum ama hiçbirşey için çabalamıyorum tek yaptığım durum kurtarmak.

Ve beni çağıran kişi hem bölüm şefimiz hem değerli bir sanatçı. Ama inan o bile umrumda değil gözüm hiç birşey görmüyor.

Sadece acıma odaklanmışım sanki çünkü canım çok yanıyor…

Ah ne kadar aptalım!

 

Benim ne yapabileceğimi ne yapamayacağımı ne yapmadığımı çok kolay anlayacak kapasitede bir insan. Sözün bittiği yerdeyim. Aman dedim şimdi bittin.

Tabi ben kalktım ama kafamda bir sürü soru ne oldu ki şimdi niye çağırdı bu kadın beni kesin fırça atacak anladı emek vermediğimi kendine gel diyecek gibi bir sürü şey geçiyor aklımdan. Ne yalan söyliyeyim biraz da korktum, endişelendim neyle karşılaşacağımı bilmiyordum bir kaç tahminim vardı sadece… Ama bir azar yiyeceğimden emindim…

Kapıyı açtım, gel tatlım otur dedi o sesi ömrümün sonuna kadar unutmayacağım..

 

Hiç beklemediğim birşey oldu nasılsın canım dedi bana ama gerçek nasılsın öyle laf olsun diye sorulanlardan değil içinde şefkat olandan.

O sıcaklığı hissettim anlatabiliyor muyum ? İlk tokatı orada yedim zaten.

Bugün seninle hocan olarak değil bir abla, arkadaş, anne nasıl bir sıfat vermek istersen senin takdirin o şekilde konuşacağım dedi benim gözler hafiften doldu sanki uyuyordum ve uyandım. İkinci tokatta oradan geldi mi ohh…

Bir süredir seni izliyorum üzgün gibisin sen böyle değildin ne oldu sana anlatmak ister misin özel hayatında yada ailende bir problem mi var gibi birsürü şey söyledi bana bu detaylara gerek yok. Zaten ben de o konuştukça koptum sanki olaydan ben artık farklı birşey düşünmeye başladım acımı unuttum.

”Sen çok değerlisin, sorun her neyse kendine bunu yapma.’’

Bir cümle bir insanın en fazla bu kadar derinine işler. O an yer yarılsında içine gireyim istedim. Hayatımda hiç bu kadar utandığımı hatırlamıyorum. Ben ne yapıyorum kadın bana neler söylüyor karşımda bana gerçekten değer veren bir insan var ve ne acı ki o ana kadar ben bunu hiç ama hiç farketmedim bile.

Beni düşünüyor ya hemde hiçbir menfaati olmadan şoktayım. Bir iki aydır tanıyor beni ve yüzlerce öğrenciden sadece biriyim ama beni düşünüyor karşıma geçmiş benimle mutsuzluğum hakkında konuşuyor bana annelik yapıyor…

O an dank etti hani derler ya hayatım film şeridi gibi gözümün önünden geçti karşımda bana sevgiyle bakan gözlere baktım ben o bakışı tanıyorum evet hayatımda bir çok kez karşılaştım bu bakışlarlarla ama hiç bir zaman anlamadım altındakini anlam veremedim ne yapıyor bu yani şimdi dedim, ne saçmalıyor dedim, aman dedim, öf dedim, sıkıldım dedim.

Ben o kadar çok sevmeye yoğunlaşmışım ki içimi ısıtan şeyin sevginin kendisi olduğunu görememişim.

Şimdi ne değişti inan bilmiyorum belki biraz büyüdüm, belkide düze çıkmak için önce batmam gerekiyordu ama birşeyi biliyorum o gün sevginin tanımını yeniden yaptım sen bile acı çektiğini farkında değilken yüzünde oluşan bir kıvrımdan hüznünü görüp iyileştirmek için kucak açan insanlar biriktir hayatında ve onlara sımsıkı sarıl hiç ama hiç bırakma…

Gözlerime yeniden ışık verdin hocam teşekkür ederim…

 

 

Ve incittiklerim… Özür dilerim…

Latest posts by kübra ormancı (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.