Şub 8, 2015
3516 Views
1 0

SEVMEK ZOR İŞ ÜSTADIM

Written by

Sevmek zor iş üstadım… Sevmek yorar insanı, sevmek kontrol gerektirir. Hep derler ya doyasıya sevin diye doyasıya severseniz erken alırlar sizden. Sevmeyin diyemeyeceğim sevmek dur durak kabul etmeyen bir iş. Hep derler ya sevdiğinize koşun diye kimse uyarmaz, koşmanın nefessiz bırakacağına dair, yine kimse koşunuzun bittiği yerde açık kollar olacağını söylemez. Şimdi sorarım size açık kollar görecek olsaydınız koştuğunuzda, hiç koşmaya gerek kalır mıydı? O kollar daha koşmanıza izin vermeden, sarmaz mıydı dört bir tarafınızı? Sevmek yorar insanı, sevmek zor iş üstadım… Sevmek bir beyni ikiye bölmek bir beyinde iki kişi yaşatmak, bir kendiniz vardır orada birde sevdiğiniz. Bilir misiniz iki kişilik düşünüp tek kişilik yaşamanın yorgunluğunu? O kendinden büyük belirsizliği ve o hissi. O, “ben her şeyi düşünmüştüm niye böyle oldu” hissini. Peki ya gece yatmadan önce hem soruları hem cevapları hazırladığınız saatler süren, hiç gerçeğe dönüşmeyecek konuşma metinleri, onlar ne kadar yorar bilir misiniz? Sevmek bambaşka birinin acısını kendi acının önüne koyduğun için yorar ve yine elinden hiç bir şey gelmediği için, sen her şeyi tam yapsan da hiç bir şey tamam olmadığı için zordur. Gece yatmadan önce yatağın boş tarafındaki hayali insana cevap beklemeden iyi geceler dediğin için, çoğu zamanda hayaletine bile bu kadar yenik olduğun insanın gerçeğini nasıl kaldıracağını bilmediğin için acı verir insana. Sevmek umutlu bir iş üstadım… Dağlara çıkıp bağırsan da “ben ondan sevmesini beklemiyorum ki” diye, o içindeki “belki bir gün bana ona baktığım gibi bakar” umudu sen son nefesini vermeden gitmez içinden. Sevmenin umudu öyle kolay yitip giden bir şey değildir. Bilir misiniz sevmenin umudunu içinizden yok etmek için kendinizi feda etmenin zorluğunu. Sevmek çaresiz bir iş üstadım… Elinin kolunun bağını açarsın elbet bir gün, istediğin yere koşarsın da, kalbinin  bağını çözebilir misin?

BED                                 Sevmek zor iş üstadım…    Emily…

Article Categories:
Deneme · Hayata Dair

Comments to SEVMEK ZOR İŞ ÜSTADIM

 • güzel yazmışsın Üstadım

  Avatar kalbi naşad 8 Şubat 2015 19:18
 • Güzel, bir şekilde birilerini sevmiş olan herkes kendine dair bir şeyler yakalayacaktır bu yazıda. Tebrikler..

  Avatar Berzah 8 Şubat 2015 19:42
  • yazılarımı paylaşmak konusunda çok çekimserim yeni yeni buna cesaret edebiliyorum. Teşekkür ederim, yapıcı eleştirilerinizi paylaşmaktan çekinmeyin söylemek isterseniz eğer.

   Avatar emily 8 Şubat 2015 22:08
   • oo bilen bilir benim çekinmek gibi huylarım yoktur 🙂

    Avatar Berzah 9 Şubat 2015 00:44
   • Daha yeniyim bugün birkaç yazıya yorumunuzu okudum farkettim teşekkür ederim tekrar…

    Avatar emily 9 Şubat 2015 01:56
 • «Bilir misiniz iki kişilik
  düşünüp tek kişilik yaşamanın
  yorgunluğunu?» Bu cümle tam bana hitap ediyor. Genç Yazı’da yenisin, şimdilik olumlu ya da olumsuz eleştiri yapmak istemem. Diğer yazılarını da bekliyorum.

  Avatar Kenan 8 Şubat 2015 23:35
  • Ben yazılarımı okutamadım hiç çok utangacım bu konuda dolayısıyla beni her anlamda eleştirirseniz çok yardımcı olursunuz zira okuyan ilk insanlardansınız denebilir zaman ayırabilirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden…

   Avatar emily 9 Şubat 2015 00:06
 • sevmek gerçekten de zordur… ama yine de sevgi değil mi burada oluşumuzun, varlığımızın sebebi?

  sevmek yorucu olduğu kadar güzel de o yüzden…

  yüreğine sağlık
  samimiyet akıyor cümlelerinden.
  yenilerini bekleriz;)

  Avatar kedilere kitap okuyan kız 9 Şubat 2015 02:28
  • Ne zaman yazacağımı bilemesem de her günün bir saati kesin bir şeyler yazasım geliyor bugünü atlamış bulundum artık yarın umarım güzel bir şeyler oluşturmuş olurum. Teşekkürler yorumunuz için…

   Avatar emily 9 Şubat 2015 02:37

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.