Kayıt Ol
Eki 24, 2013
2195 Views
0 0

Sigara ve Aşk

Written by

Keskin bir Ankara soğuğu vardı. Kızın burnu ve elleri her zamanki gibi soğuktan kızarmıştı. Oğlan Eskişehir yolcusuydu, gitmek istemediğinden sevgilisinin ellerini daha da sıkı tutuyordu bugün. Bir türlü sevememişti Eskişehir’i. Her seferinde ayakları geri geri gidiyordu. Kız sevgilisi yanına her geldiğinde onu ikna etmeye, Eskişehir’i ona sevdirmeye çalışıyordu. Ama çocuk inat mı inattı. Baştan sevmemişti ve sevmeyecekti de o şehri. Keşke o da Ankara ‘da bir üniversiteyi tercih etseydi. Hem böylece hiç ayrılmamış olurlardı. Ama kısmetti bu işler.

Kız sevgilisiyle AŞTİ’ye kadar geldi. Oraya kadar gelir çocuğun otobüsü hareket edene kadar beklerdi hep. Birbirlerini gördükleri her saniye servetti onlar için.”Mesafeli ilişkiler yürümez.” diyenlere bir başkaldırıydı ilişkileri. Birbirlerinin her şeyiydiler. Hep de öyle olsun istiyorlar bu yolda emek ve özveri harcıyorlardı. İkisi de ne zaman alttan alacağını ne zaman kızacağını çok iyi bilirdi.

O gün AŞTİ sakindi. Her zamanki yorucu kalabalık yoktu. Otobüsün hareket etmesine 15 dk kalmıştı. Oğlan bir sigara yaktı. Kız sigaradan oldum olası nefret ederdi. Çocuk da bırakmaya çalışıyor ama sevmediği bir şehirde yaşaması da tuz biber oluyor, bir türlü bırakamıyordu. Sevgilisinin yanında içmemeye özen gösteriyordu. Otobüse binmeden son bir tane içeyim diyerek, kızın kızgın gözlerine ısrarla bakarak yaktı o sigarayı. İçti ve sevgilisinin yanına geldi. Kız ellerini tuttu çocuğun, gözlerinin içine baktı ve :
“Seni çok seviyorum ve bu hep böyle olacak. Bunu biliyorsun. Seninle geçirdiğim her saniye bana bir ömür. Ve ben geri kalan hayatımın her saniyesinde benimle ol ve hayatıma hayat kat istiyorum. Ama sen bu sigarayı içerek ömrünü kısaltıyorsun. Her bir sigarada dakikalar gidiyor ömründen. Ben sensiz kalmak istemiyorum. Bu iğrenç şeyin ömrünü azaltmasına izin vermesen de bu uçup giden dakikaları biz beraber yaşasak, ömrümüz daha uzun olsa ya?
Olmaz mı?
Bence olur.” dedi.
Oğlan sevgilisi konuşurken bir an olsun gözlerini ondan ayırmamıştı.. Kız o kadar tatlı ve etkili konuşmuştu ki oğlan, kızın gözlerinden kopamadı. Kalbini ve beynini ele geçirmişti adeta kızın söyledikleri. Çocuk tabii ki yenik düştü bu masumiyete. Sadece “Bence de olur.” diyebildi gülümseyerek. Ve kızın yanağına bir öpücük kondurduktan sonra cebindeki sigara paketini ve çakmağı çöpe attı. O andan sonra da canı her sigara çektiğinde sevgilisiyle geçireceği fazladan dakikaları düşündü sadece. Çünkü ömrünün sonuna kadar onunla olmak istiyordu. Bir daha da hiç sigara içmedi.
sigara

mai ve deniz

Bir anlık duygu yoğunluğuyla yazdığım şeyleri nihayet paylaşmaya kıyabildim.Biraz kıskançtım bu konuda;ama geçti.
Avatar

Latest posts by mai ve deniz (see all)

Article Tags:
· · · · · ·
Article Categories:
Anekdot

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.