Kayıt Ol
Eyl 3, 2018
442 Views
0 0

SPH X, yerli bilgisayar ve ALBYK İşletim Sistemi Görücüye Çıktı!

Written by

SPH X Modeli, üzerinde yapılan başarılı çalışmaların bir etkinlik ile tanıtılması planlanıyor. No Name CEO’su Sinan TOST, “Oyunsever, yazar, çizer, filmkolik her kimsen ve ne seviyorsan bu laptop ile performans senin olacak!” sözleriyle basın toplantısını sonlandırdı. Tüm Türkiye’de heyecanla beklenen SPH X modeli ile No Name’in akıllı dizüstü bilgisayarları, gelecek nesil masaüstü bilgisayarları, all in one bilgisayarlar, tablet ve akıllı telefonlarda devrim yapması bekleniyor.

Sinan TOST iddialı!

Birkaç yıl içinde ne Apple ne Samsung ne Microsoft kalacak!

İşte No Name CEO’su Sinan TOST’un basın açıklamasından satır başları;

Birkaç yıl içinde ne Apple ne Samsung ne Microsoft ne İOS kalacak! Sinan TOST yerli sermaye ve yerli yazılımın gücüne vurgu yaptı. Sayın TOST, Bu coğrafyanın ihtiyacı olan yazılımı, uygulamayı, bilgisayarı, telefonu en iyi biz yaparız diyerek yola çıktık ve şimdi dünyada ABD ve Avrupa dahil 52 farklı ülkeye ürünlerimizi ihraç ediyoruz. SPH X modeli ile de ALBYK işletim sisteminin gücünü tüm dünyaya kanıtlayacağız. Umuyorum ki bu başarı öyküsünden ilham alınıp ülkemizin kendine özgü ve kendi şartlarına yönelik bir otomotiv üretimi ve kim bilir belki de Formula 1’de prototipi olacaktır ve bizler No Name olarak tecrübelerimizi paylaşmaya hazırız.

Peki ama No Name CEO’su Sinan TOST kimdir?

Sinan TOST Marmara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra grafik tasarımcı olan Bilal, istatistikçi Edip ve yazılım mühendisi olan Adem ile Google Play ve AppStore için Grand Thef Auto tarzında oyunlar tasarlayan ve özellikle Huysuz Köpekler isimli oyunla dünyada tanınan, kurgularının tamamen Türkiye’de geçtiği ve alternatif şehir senaryoları ile açık dünya ve açık yazılım olarak kitlelerle buluşan oyunun 10 yıllık cirosu ile No Name kuruldu ve şimdi SPH bilgisayar olarak karşınızda.

Sadece 5.000 ₺ ile şirket kurdu!

Akıllı girişimci sadece 5.000 ₺ ile bugünlere geldi ve genç beyinlere ilham oldu!

 

Elimde kumanda oturduğum yerde CNN International izliyorum ve resmen teknoloji haberlerinde bizim ülke var. Hemde mahalleden arkadaşım sümüklü Sinan. Bi gün bu haberi izleyeceğim hiç aklıma gelmezdi. Dur bir saniye bu ses… Ama yangın alarmı çalıyor sanki. Yoooo yangın değil, telefonumun alarmı çalıyor ve üstüm açık… Anlaşılan bu da rüyanın sonu oluyor…

Dipnot:

  • Sinan TOST : Steve JOBS
  • Bilal TERS : Bill GATES
  • Edip Zamk : Elon MUSK
  • Adem URGAN : Andy RUBİN

Belki ben de bu hikayeyi yazan değilimdir ve sen uyuyorsundur!

İmkansız mı? Olamaz mı?

Muhammed SİPAHİ

Muhammed Sipahi

Bir yıl OMÜ Veteriner Fakültesinde okuyup adapte olamamış şimdilerde ise Marmara Üniversitesi FEF İstatistik Bölümü öğrencisi ve İ.Ü AUZEF İktisat Bölümü öğrencisi sık sık kitap, manga, çizgiroman okuyan bir genç.
Ayrıca http://www.kitapmakalem.com ve http://arkayidortle.blogspot.com sitelerinde de yazan ve kendince hayalleri olan biri.
Avatar
Article Categories:
Bilim · Bilim Kurgu · Deneme · Eleştiri · Fantastik

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.