Kayıt Ol
Tem 13, 2017
867 Views
0 0

teknoloji

Written by

Arkadaşlar sizce  teknoloji üzerinde kendimizi geliştirmek mi yoksa kendimizi ekonomi üzerine yoğunlaştrımak mı ? İkisi ilk okuyuşta birbirine bağlı olarak gözüküyor aslında bunun sebebi yaşadığımız yüzyıl teknoloji üzerine inşa ediliyor ama bu sizce ne kadar doğru.Evet hayatımızı kolaylaştırıyor ama sizce aşırısı insanlığa tembelliği iletişim kopukluğunu (yüz yüze) oluşturmuyor mu?

irem yavuz

22 yaşında İşletme bölümü bölüm öğrencisi
Avatar

Latest posts by irem yavuz (see all)

Article Categories:
Deneme

Comments to teknoloji

 • Bence kendini teknolohı üzerine yoğunlaştırmalısın. Çünkü teknoloji bilgisi pek fazla olmayan insanlar piyasada ve sen kendini bu konuda geliştirrsen asla işsiz olmazsın ve günden güne iyi yerlere kolay gelmekle beraber kendinide inanılmaz ölçüde geliştirirsin.

  Avatar Cengiz ARARAT 15 Temmuz 2017 11:41
 • Evet, dünyaca sahte bir evrenin içinde yaşıyoruz artık. Bir yerde buluşup kahve içmek bile teknolojinin malzemesi haline geldi. Bundan kendimizi bütünüyle ayırırsak çağın habercisi olamayız, kopuk bir yaşamımız olur. Toplumdan ne kadar sıyırabiliriz ki kendimizi…
  Bende İşletme bölümü öğrencisiyim. Teknoloji ve ekonomiyi paralel geliştirmemiz gerektiğine inanıyorum. Zamanla, alanımızdan tecrübe kazandığımızda bunu daha dengeli ilerletebiliriz.

  Avatar Merve 18 Temmuz 2017 21:02
 • Teknoloji bir distopyaya doğru götürüyor gibi dünyamızı. İnternetten kurtulabildiğim kadar insanım gibi geliyor artık. Sosyal medya herkes gibi beni de sahteleştiriyor ve içine çekiyor git gide. Birbirimizi daha az tanımaya ve beğenilerle karakterlerimizi kısıtlamaya başlıyoruz. Ve kesinlikle tembelleşiyoruz. Düşünen insan olmaktan çıkıyoruz yavaş yavaş. Sanki kapitalist düzenin yeterli insan seviyesine iniyoruz. Kafayı kaldırıp düşünmek çalışmak lazım.

  Avatar İsmail Altıntaş 19 Temmuz 2017 21:43

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.