Kayıt Ol
Şub 13, 2019
347 Views
0 0

Telafisi Yok

Written by

Seneler geçmiş, hala da geçiyor. Ölüm değil korkutan beni inan, sadece gerçekten ruhuma işleyen bir şeyler yaşamadan gitmek. Belki de bahanesi bu, varlığın var olma endişesinin. Çünkü ne zaman hayrete düşerek kalp atışlarım artsa; ruhumu kazıyan anılara dönüşür iyi sandıklarım.

Tek kabullenilmesi gereken değiştim demekten ibaret oysa. Aynı kaldığını iddia eden biri için bile çok geçtir artık, zamanın telafisi yok insanoğluna. Suçlu bulmanın getirisi yoktur çoğu zaman, haklı olanı daha çok üzmekten başka. Şuçlu bulunanlar, aynı fikirde olmayan insanlar demek değil midir zaten? Değişmediğini savunanların tam zıttı yazar akıl duvarlarında.

İyi ya da kötü olmak, içindekilerle mümkün ancak. Çünkü kötülükleri bile iyi görme yeteneğine sahiptir insan. En kötü haldeyken bile iyi görünme ilizyonuna, hatta her şey yolundayken bile, tek düzeliğin anlamsızlığından bunalıma girmesine davet çıkarır düşünceleri durmadan. Engel olunamaz o sarsıcı boşluk bunalımlarına, sert yer kabuğunun yok olmamasına neden olan elbette artçılar. Kayıp verilmese bile korkulara sebep olan ve zamanla sabit yerinden çok uzaklara sürükleyen 3.1 şiddetindeki depremler gibidir üzüntüler. İçinde yaşayan insanların asla hatırlamadığı ve şimdiki halini tek doğruymuşcasına yaşatan bir kara parçası misali şu bedenler. Milyonlarca anlam içinden, inanmaya mecbur olduğumuz koordinatlar var elimizde. Kurulan hayallerin, bir gün gerçeğe dönüşebildiği bu yer ile yaşadığın gerçekliğin, sahteleştiğini hissettiren yerin aynı rakamlar olduğu yazar ansiklopedilerde.


Avatar

Latest posts by Bael (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.