Kayıt Ol
Oca 25, 2019
364 Views
1 0

Ufak bir sitem – Tüm Eski Kafalılara…

Written by

Bakın artık bırakın bu eskilerde kalmayı… Türk edebiyatı ölmek üzere, hep bu eskiler ve eskileri karşılaştırıp yeni insanları değersizleştirme yüzünden çok kaybediyoruz. Devir değişti artık, zaman değişti, algılar ve anlamlar değişti. Bırakın üstten görmeyi, bir çıta koyup ona göre değerlendirmeyi… Yazmak isteyen o kadar insan var ki, bir fırsat verip onları da değerlendirin. Tasdik edin, destek olun, biraz gaz verin arkadaş. Çıkarın artık şu at gözlüklerini, bırakın ön yargıları !!! Muhatap olun artık şu insanlarla, kucaklayın onları !!!! Yitip giden o kadar yetenek var kii… Tamam anlıyorum maddiyat önemli ama kişilere fırsat verin, deneyin, denemeden ne olacağını bilemezsiniz kii !!! Martin Eden – Jack London sizce hayal miydi yoksa neden böyle etkiledi insanları ? Anlayın artık devir değişti, rus edebiyatı bu yüzden öldü ya da can çekişiyor, türk edebiyatı desen zaten bitmiş durumda… Kusura bakmayın siz at gözlükleriyle bakıyorsunuz üst perdeden, kimseyi muhatap almıyorsunuz çünkü takılmışsınız eskilere, yol vermiyorsunuz yenilere!!! Bu iş böyle giderse yerlerde sürünmeye devam, tamam Attila İlhan candır, Edip Cansever heyecandır ama artık geçti o günler, devir değişti çağa ayak uydurun artık. Kucaklayın yeni neferleri… Başka da yazmam artık, bir mail geldi cevap yazdık ama bari lütfedip geri döneydiniz Mesut bey, en azından muhatap olduğunuzu, muhatap aldığınızı bilirdik. Edebiyatçı dediğin biraz naif olur, en azından biz de nerede yanlış yaptığımızı bilir ona göre hatamızı düzeltmeye çalışırdık. Böyle yaparak ne siz kazanırsınız ne de biz. Biz bir şey kaybetmeyiz ama siz çoook şey kaybedersiniz… Bir daha da yazmam gayri. Ha isterseniz bu yazıyı yayınlamayın ya da engelleyin, ama bu siteye o kadar kişiyi yönlendirdim, deli gibi yazıyorlar ama bir türlü yayınlanmıyor neden acaba ? Burası özgür, keşfedilme sürecinde destek olan bir yer değil mi yoksa. Neden keşfetmiyor neden şans tanımıyorsunuz insanlara ? Hadi eyvallah diyeceklerim bunlar. İster yayınlayın ister yayınlamayın ama yanlış yapıyorsunuz hem de çoook yanlış !!!

Huseyin Can

Kafasına göre takılan biri...
Huseyin Can

Latest posts by Huseyin Can (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Comments to Ufak bir sitem – Tüm Eski Kafalılara…

  • Hüseyin kardeşim merhaba,

    Ah bir bilsen başımızdaki iş yoğunluğunu, mail gönderim limiti günlük 500 mailchimp 2000 bizde var 10 bin üye her gün mail atmaktan bıktık bitti nihayet, şu site para kazanmıyor ki rahat rahat paralı mail gönderim programına üye olalım. şimdi her mail gönderiminde dönen hata mailleri tek tek ayıklanıp tekrar göndermemek için listeden çıkartıldı.

    işimiz sabır ve zaman gerektiriyor bizde çalışan kimse yok bu kitap çıkartmak için herkes gönüllü çalışıyor editör, kapak tasarımı herkes. az sabır lütfen herkese döneceğiz sırayla.

    Avatar Genç Yazı Editör 26 Ocak 2019 10:19

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.