Kayıt Ol
Şub 1, 2018
443 Views
0 0

Var olan gamzenin gönül emaresi.

Written by

Vazgeçmek üzerine öyle kaim olacak, hiç eskimeyecek sözler söylenmese de olur. Söylenin ne zaman geçerliği olduğunu  kişi kendisi bilir. Mesela yüzünü görmeden radyodan dinlediğin eşrefi mahluka meftun olunması. Çok basit şekilde düşünürsek üzerinde durulmaya dahi değmez, önemsizdir. Ama sor bakalım, zihin dünyasında nasıl bir alan ayırmış. Senin için önemli olmayan bir başkası için hayatiyet addeder. Önem sıralamasını kişi  ancak kendisine  yapışan is kokusundan alınır,  anlatamaz,  alınan hemhali anlar. Kedi seven birine,  niye evde kedi besliyorsun demekle eş değerdir. Anlamasan da olur. Seviyorum ya bir nedeni yok. Hayatında olmasa da olur mu? Olmaz. Önem sırasına konulmaz ki sevilenler. Sevgi ispata muhtaçtır. Amenna. Yapabileceğin, yapacağın en önemlisi yapmayacağın! Gözünden sakınır seven. Anlaşılır. Yüz kilometre öteden tanınır mı bilmiyorum, ama bir bedel ödemek gerekirse en ağırından öder. Kendimizden biliyoruz.  En güzeli kendini belli eder vazgeçmeyecek. Üzerinde tortu  oluşmaz, toza bular hayali  dış alemi.

Geride,  görünmeyecek şekilde, en olmadık anda, üstüne çığ düşürür.İsteyerek çığlık atar seven. Sevmeyen kulp aramak için bir sürü büyük neden sıralar, hiç soluklanmadan hemcecik. Gönlünün meyilli olduğunu  ise güzelleştirmek için neden aramaya ihtiyacı yoktur.

Zihninde büyütüp dal budak sardığına, gönül dilinden geçmeyeni  yazdığın yazıların eksik yanını tamamlarcasına tam ortasına serer. Kimseye ispata mecalin yoktur. Gönül dilini geçtim laf anlamsına, gözlerine söz geçiremez. Sevgi de irade söz konusu değildir ki. Yazgına vazgeçmeyi bırak söylemeyi, fısıldamayı dahi deneme. Çünkü yıkılan binayı andırır ruh halin o zaman.  Daha bir kenetlenircesine sever.
Yağmurlu bir günde alçalan paraşütten düşerken dahi eli bırakmamaktır sevgi. Vazgeçmemektir tek kelimeyle sevgi! Basit şekilde ifade edersek; hayatta bazen öyle kırılma anları vardır ki sen bile uzun bir süre sonra  derinlemesine düşündürdüğünde anlarsın ne kadar içten sevdiğini, nasıl içinde büyüttüğünü. Artık hayatın o andan ibarettir. Çünkü hayatın muhasebesi ona yedirilmiştir.
Avatar

Latest posts by mehmet argum (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.