Kayıt Ol
Eki 21, 2014
1854 Views
0 0

Var mısın S’onsuzluğa?

Written by

-VAYY BEE AŞKA BAKK!
-NE DE YAKIŞMIŞLAR BİRBİRLERİNE.
-AYY HAYIRLI OLSUN CANIM .
-ÇOK GÜZELSİNİZ BEBEĞİMM ! MAŞALLAH .

sonsuzluk
ARADAN BİR HAFTA GEÇTİ . BİTTİ . AŞKBİTTİ . AŞK BİTER Mİ .TÜKENİR Mİ. YAŞADIĞIN AŞK MIYDI SAHİ ? ANLAMIYORUM .ANLAYAMIYORUM . NASIL OLUR DA DÜN CANIM DEDİĞİ KİŞİYİ BIRAKIP EN FAZLA 2 AY SONRA Bİ BAŞKASINA CANIM DER Bİ İNSAN ! SÖYLEYİN BANA.BU CIVIKLIK NEDİR KARDEŞIM .YA BU KELİMENIN ANLAMINI MI BİLMİYORSUN YA DA SENIN RUHUNLA İLGİLİ DERİN PROBLEMLERİN Mİ VAR ? SÖYLESENE . SORGULASANA BİRAZ ! DÜNYAYA Bİ KERE GELİYORUZ DEĞİL Mİ ? ÖYLE Bİ KİŞİYLE YAŞLANMAK SANA GÖRE DEĞİL ! BEN DE BÖYLEYİM NABIYIM DİYORSUN … BU KONUDA SAKİN OLAMIYORUM. KUSURA BAKMAYIN .KAÇ KİŞİYE AŞKIM DEDİN ?KALBİNE KAÇ KİŞİYİ SIĞDIRDIN .İÇERİSİ KALABALIK .(YOL GEÇEN HANI TABİR-İ CAİZSE) BİR KİŞİYİ SEVERSİN .SONRA SEVDİĞİN KİŞİYLE EVLENİRSİN..YAŞLANIRSIN . ONUNLA YAŞAMAYI BIRAK ONUNLA AYNI ANDA SON NEFESİNİ VERMEK İÇİN DUALAR EDERSİN … BU DÜNYA SANA YETMEZ .YETMEZ BU SOKAKLAR CADDELER. AHİRETE; SONSUZLUĞA BERABER YÜRÜMEK İSTERSİN . ‘ SEVİYORUM’ DEME… ALLAH İÇİN ‘ SEVMİYORSAN ‘SEVİYORUM’ DEME DUYMAK İSTEMİYORUM . KİRLETMEYİN . AŞK SÖZCÜĞÜNÜN ANLAMINI YİTİRMEYİN . BU KELİME ANLAMINDAN O KADAR UZAKLAŞTI VE UZAKLAŞTIRILDI Kİ ANLAMINDAN Bİ KIRINTI KALMADI! MUTLU MUSUNUZ ŞİMDİ?
*AŞK : KİMİNE GÖRE DE Bİ ŞEHİR,KİMİNE GÖRE Bİ MESLEK…
*AŞK:HERKESİN BİLDİĞİ BİR KELİME EVET..AMA HERKESİN HİSSETTİĞİ BİR DUYGU DEĞİL…
*AŞK:KİMİNE GÖRE İĞRENÇ ARZULAR,SAPKIN DUYGULAR,
*AŞK : KİMİNE GÖRE DE 5 VAKİT !
*HEHYAT SAHİ NEDİR BU AŞK ? HİÇ AŞIK OLDUNUZ MU ?SEVDİNİZ SEVİLDİNİZ Mİ HİÇ?AŞKI YAŞAMAK İSTERMİSİNİZ ?

 

VE AŞK !
EFENDİMİZİN ÖLDÜĞÜNÜ HİSSEDİP BAŞINI DUVARLARA VURARAK ÖLDÜREN DEVESİYDİ.

 

AŞK VEFA !
EFENDİMİZ (S.A.V) HİRA/NUR DAĞINA ÇIKTIĞINDA,HZ. HATİCE ANNEMİZ O YAŞLI HALİYLE ,DAĞA TIRMANIP YEMEK GÖTÜRÜRDÜ.

 

AŞK HASRET!
EFENDİMİZ (S.A.V) ‘İN VEFATINDAN SONRA HZ. BİLAL (R.A) EZAN-I MUHAMMEDİYE’Yİ OKUMAYA KALKSA ” EŞHEDÜ ENNE MUHAMMEDEN RESULULLAH ”KISMINA GELDİĞİ VAKİT O KISMI SÖYLEYEMEDEN DİZÜSTÜNE ÇÖKERDİ . (KENDINDEN GEÇERDİ )

 

AŞK HAYRANLIK !
EFENDİMİZ (S.A.V) EVDEN ÇIKARKEN HZ.AİŞE ANNEMİZİN ARDINDAN HAYRAN HAYRAN BAKIŞIYDI .

 

AŞK : ‘O ‘ DİYORSA DOĞRUDUR !
EFENDİMİZ (S.A.V) MİRAÇ’TAN GELDİĞİNDE MÜŞRİKLER HZ. EBUBEKİR (R.A) ‘İN YANINA GELİP ”PEYGAMBERİNİZ BİR GECEDE MESCİD-İ AKSA ‘ YA GİTTİĞİNİ SÖYLÜYOR. SEN BU DURUMA NE DERSİN ? ” DİYE SORULDUĞU VAKİT HZ. EBUBEKİR (R.A) :
”EĞER HZ. MUHAMMED (S.A.V) DİYORSA DOĞRUDUR .

 

AŞK FEDAKARLIK !
”HATİCE ANNEMİZİ UNUTULMAZ KILAN ”
ŞÖYLE ANLATAYIM :
Eline aldığı kuru bir hurma dalına dayanarak Resûlüllah’ın kapısına kadar gelmiş olan yaşlı bir kadın, içeri girmek arzusunu izhar etmesi üzerine;
– Yâ Resûlâllah, kim olduğunu bilmediğimiz bir ihtiyare kadın, zâtınızı görmek istiyor,” dediler.
Resûl-i Ekrem Hazretleri:
– Müsaade edin, gelsin,” buyurdular.
İhtiyarlıktan âdeta rükû eder halde duran kadın, hurma dalından edindiği asâsına dayana dayana Resûlüllah’ın kapısından içeri girdi, bir-iki adım ilerledikten sonra,
kendisini tanıyan Resûlüllah hemen ayağa kalktılar; altlarındaki içi hurma lifi dolu minderlerini göstererek oturmasını istediler.
Resûlüllah’ın bu kadına gösterdiği hürmet ve alâka, orada hazır bulunan Hazret-i Ömer’in dikkatini çekti;
hattâ kim olduğunu merak ettiği bu ihtiyareye gösterilen bu ikramı, biraz da fazla gibi bulduğu içindir ki, ihtiyare kalkıp gittikten sonra:
– Yâ Resûlâllah, bu kadın kimdi ki, kendisine ayağa kalkacak kadar hürmet ettiniz, minderinizi verecek kadar alâka gösteriniz?” dedi.
Resûlüllah’ın cevabı tek cümleden ibaretti:
– Bu kadın, bizim Hatîce’nin dostlarındandı!”
Burada aklımıza şöyle bir sual geliyor:
– Resûlüllah Hazretleri, senelerce evvel vefat etmiş olan Hatice Validemize, neden bu kadar alâkâ duyuyordu ki, O’nun dostlarına bile ayağa kalkıyor, minderlerini vermek kadirşinâslığında bulunuyorlardı?
Hatîce Validemizin kendisini bu derece sevdiren hususiyeti ne idi?
Bu sualin cevabını da, Hazret-i Âişe Validemizin hazır bulunduğu bir mecliste cereyan eden şu hatırada bulmak mümkündür.
Fahr-i Kâinat Efendimiz, bir aile sohbetinde, Hazret-i Hatîce Validemizi uzun uzun yâdetmiş; bazı hatıraları yeniden anlatarak, geçmiş günlerini dile getirmişti.
Hazret-i Âişe Validemiz:
– Yâ Resûlâllah, senelerce evvel ölüp gitmiş olan bir yaşlı kadını, bu kadar hatırlayıp yâdetmekte ne fayda var?
Allahü Zülcelâl, size, O’ndan daha genç ve güzelini ihsan etmiş; ağzında dişi bile kalmamış bir ihtiyare yerine daha gencini vermiştir,” dedi.
Âişe Validemizin bu sözlerine karşı Resûlüllah Hazretleri’nin, Hz. Hatîce Validemizi niçin unutmadığını bildiren şu cevaplarını, dikkat ve ibretle okumaktayız:
– Yâ Âişe! Seneler geçtiği halde Hatîce’yi unutmayışım, O’nun dış güzelliğinden değildir.
Herkes beni red ve inkâr ettiği zaman, Hatîce bana inandı ve tasdik etti.
Etrafımdakiler bana, yalancısın, dediği zaman; Hatîce bana, doğru söylüyorsun, asla çekinme, dedi.
İnsanlar benden bir pulu esirgediği zaman, Hatîce, bütün servetini önüme sürerek bunların hepsi emrindedir, istediğin kadar harcayabilirsin, dedi.
Dünyada yalnız kaldığım günlerde, Hatîce, benden asla geri kalmadı; bunların hepsi geçicidir, üzülme, ileride bu güçlükleri kolaylıklar takip edecektir, dedi.
İşte ben, Hatîce’yi, bu fedakârlıkları için unutmuyorum!”
Hz. Hatîce’yi seneler geçtiği halde unutturmayan meziyetleri, Resûlüllah nezdinde,
kadın arkadaşına oturduğu minderini verdirecek kadar kazanmış olduğu itibar ve kıymeti; hanımların dikkatlerini çekmelidir.
*PEKİ SÖYLEYİN ŞİMDİKİ SEVGİLER ONLARIN MUHABBETİYLE KIYAS EDİLEBİLİR Mİ ?
Şimdiki sevgilerle onların muhabbeti tabiî ki kıyaslanamaz. Şimdilerde sevgi maddi kalıplara dökülür oldu. Onların arasında ise kökleri imanla, ubudiyetle, takvayla beslenen bir muhabbet söz konusuydu !

Nurcan Sarkın

1993 Bursa doğumlu.Eskişehir Anadolu Üniversitesi 3. sınıf sosyoloji bölümü öğrencisi. Kaleme /kitaplara sevdalı ,ağır adımlarla bu yolda yürümeye çalışan gözlüklü bi kız . . .
Avatar

Latest posts by Nurcan Sarkın (see all)

Article Tags:
·
Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.