Kayıt Ol
Eki 23, 2019
177 Views
1 0

YAR-A

Written by

Bile bile girdiği bu yolda kan revan içinde yürümeye devam ediyordu. Solukları kesik kesikti. Ne şimdi vazgeçecek cesareti vardı ne de onu bırakmaya niyeti. Sabırla bekliyordu, aslında birbirlerinden habersiz bekliyorları. Biri adım atsa çözülürdü ya aslında. Çok zor değildi aslında anlamak, anlaşılmak. Önemi olan buna olan inançtı.. 

Yürüdükçe daha da çok acıyordu canı. Ya tampon yapıp öyle devam edecek ya da geri dönüp buna bir son verecekti. Yine iki bilinmeyenli bir denklem karşısında ne yapacağını bilemeden öylece bekliyordu. Aslında o sadece kurtarılmayı bekliyordu. Bu kabustan uyandırılıp, hayatına devam etmek istiyordu. Olduğu yere yığıldı ve gözlerini kapadı. Mutlu olduğu anları düşündü. Kurduğu hayaller; bir sürü şeyin planını yapmıştı. Onunla.. Sadece o’ ydu kalbindeki. Dakikalar saati, saatler günleri, günler haftaları kovalar olmuştu.. Bu kabustan ne zaman uyanacaktı? Hadi uyandır beni diye bağırıyordu her gece rüyasında. Zaten uyuyamıyordu bu iki haftadır. Uykuya dalınca da kalkmak istemiyordu. Ne bir uğraşı vardı bir şeyle ne de buna gücü. Sadece kabusun bitmesini sabırsızlıkla bekliyordu. Ama ne sabırla.. 

Ve nihayet uyandırıldı bu kabustan. Haftalar sonunda yarası iyileşmiş, kendini her zamankinden daha iyi hissediyordu. Şimdi toparlanma vaktiydi. Yapılacak çok iş vardı. Umutla yoluna devam etmesi gerekti. Kan durdurulabilir, yaralar da iyileşebilir. Ne zaman ki tamponu doğru yere uygulayıp, ilacı doğru kullanırsan. 

Avatar

Latest posts by Pelin (see all)

Article Categories:
Edebiyata Dair

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.