Kayıt Ol
Eki 25, 2019
198 Views
2 0

Yazdığım Beyaz Sayfalara Düşen Bir Gölge Değil.

Written by

  Yazdığım beyaz sayfalara düşen bir gölge değil, sizlerin gülüşünden bir gülümsemedir, bu gülümsemelerinizle beraber bende çağa sizinle damga vuran, o çağın gelişmesi için sizinle gülümseyen birisiyim. Hayat trenine binerek, bizler yarınlara yataklı vagonunda uzaklarda yalnız kalmış olanların yalnızlığını yok etmek için gönlümüzle yanlarına giderken, bizim yola çıkmadan önce, bize gelmeyi hayal eden iyi insanlara, bizler önceden varmanın heyecanıyla yaşıyoruz şükür.

Ben yazılarımı benden önce bir adım atarak, önden yola çıkanlara yetişmek için bir adım atmanın ötesine geçip, bizden önce uçabilenler varanların gönlünde gezmek için yazıyorum. Kahraman ecdadımız bin yıl önce tüm yeryüzünü, merhametiyle imanın nuruyla sararken, onların sarmasındaki nurun zerresine varmak için elbette ki yazıyorum.

Şimdi önünüzde daha yüce bir kahramanlık duruyor: taşlaşmış gönüllerin, elektrikli ve ateş soluyan insanların zulmüne karşı koymak için mücadele veren Mehmetçiğimize, buradan selama dururken, imanın nuruyla merhametle kâinatın insan olmanın insanı sarmanın sırrına hep birlikte vakıf olacağız inşallah, selamlarımla.

Mehmet Aluç

Mehmet Aluc

1962 Malatya doğumluyum.Evli ve dört çocuk babasıyım,kamuda emekliyim.Kendi halimde şiir öykü denemeler yazmaktayım.İnsanın yaşamında gereklidir bir şeyler söylemek bir insana faydalı olmak,gönülde gülümsemek gülümseyen gönüllerle birlikte olmak.Bende bu amaçla yazıyorum kendimce,insanlarla bu amaç uğrunda birlikte olmak için gülümsüyorum.
Mehmet Aluc
Article Tags:
Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.