Kayıt Ol
Ağu 25, 2016
797 Views
1 0

Düşün/dür/meye Odaklı Yazın

Written by

Sigaramın ucundaki ateş tek aydınlığımken ve gecenin karanlığında mavileşen dumanı ona eşlik ederken yıllardır kalem tutan parmaklarımın aşinalığına güvenerek boşaltıyorum içimi, İçimdekileri elime geçen alalen bir kağıt parçasına. Önümdeki kağıt parçasının yettiği, elimdeki kalemin gittiği yere kadar yazmak gibi bir sınır koyuyorum bu gece ki yazınıma.

Neyi düşünmem gerektiğini, ne düşündüğümü bilmeden karalıyorum ya da ne hakkında olduğunu, yazdıklarımın daha sonra okunabilir olacağını bilmeden zifiri karanlıkta. Her fotoğrafın altına bir düşünce her düşünceme bir açıklama getirmek istiyorum bu ara. Düşünmek istiyorum ilk kez düşünmek bana zarar vermiyor, düşünmekten korkmuyor veya kaçmıyorken. Her şeyi paylaşmak istiyorum. Saatlerce konuşmak, anlatmak karşımdaki tarafından ‘yeter artık ne kadar çok konuştun, biraz sus! ‘cümlesini duymak… Senelerdir susmanın getirdiği şiddetli anlatma ihtiyacını yaşıyorum galiba bu sıra. Konuşabiliyorken anlatmak, anlatabiliyorken aktarmak, aktarabiliyorken yazmanın ruhumda uyanışa geçirdiği bir şeyleri keşfediyorum. Ruhumun beslendiğini, içimde bir şeyleri büyüttüğünü, büyüyenin dışarı çıkmak için önce ruhumu sonra bedenimi parçalama isteğini hissedebiliyorum. Bu hissi sevdiğimi bilmesine gönlümün rahatlığı, duygularımın yoğunluğu ile izin verdiğimin bilinmesi ‘şey’ tarafından, onu dahada heyecanlı bir hale getiriyor. Kendimi bulmak konusunda ilk kez doğru yolda durmuş, ‘beni’ tanımak ve anlamak için bu yolda ilerleyebiliyorken dilimin susmayacağını, parmaklarımın durmayacağını ve ruhumdaki şol cennetin ırmaklarını hiçbir şeyin tıkayamayacağını kesinlikle söyleyebilirim.

Beni ‘beni’ bulmak için harekete geçiren, heyecanımı cehennem ateşi kadar güçlü bir ateş, gün ışığı kadar güçlü bir ışıkla körükleyen tüm paydaşlıklarıma çok teşekkür ediyorum. Hepinizi çok seviyor, bazılarınızı içimin en derinlerinde saklıyorum. Hayatlarınıza paydaş olmanın ve hayatıma paydaş olmanızın bende ki değerini anlatmaya bile yeltenemezken, dün bitmiş, bugün bitiyor veya yarın bitecek olsa bile paydaşlıklarımız, ruhumdan asla silinmedi, silinmiyor ve silinmeyecek izleriniz. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

 IMG_0240
Avatar

Latest posts by Korkmaz Adem (see all)

Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.