Nis 28, 2017
698 Views
0 0

MAHKEME

Written by

Nefret ettiğim melodi yine tam vaktinde doldurdu kulaklarımı. Susturmak için elimi uzattım. Şimdi kendime beş dakikalık bir sessizlik imkanı sağlamış oldum. Geceden kalma düşünceler beynimde dolanmaya devam ediyor. Az önce sessizlik mi dedim ben? Beynimi susturmayı öğrenmeliyim önce!

Kumandaya uzanıp sesi açabildiğim kadar açtım. Çalan müzik iyi hissettiriyor. Katlanabileceğim tek ses bu bu olmalı. Müzik bir yere kadar susturdu yine seslerimi. İçimde bir mahkeme başladı biraz önce. Bu kez bir değişiklik yapıp isteyerek dinleyeceğim. Müziği kısıyorum şimdi, bu da yetmiyor kapatıyorum tamamen. Konu dün gece işlenen cinayetler, yargılanan ben. Yanlış yapmadığımı savunuyorum. Hak ettiklerini verdim diyorum. Yanlış yaptılar. Kaç kişi diye soruyor hakim. Kaç kişiydi sahi ? Geceye dönüyorum, saymayı bıraktığımı hatırlıyorum. Bunu hatırladığıma şükredin siz! Beni kınayan bakışını kendine sakla diyorum karşımdaki aynaya. Aynanın karşısına ne ara geçtim bilmiyorum. Tekrar konuşmam gerekiyor. Anlatmam gerekiyor ama vakit yok. Hak ettiler diyorum. Aynaya sırtımı dönüyorum. Odadan çıkınca mahkeme bitecek. Çıkarken tek bir söz yankılanıyor kafamda ”Unutma, aklın cinayetler işlediği bu dünyada delilerin dışlanması doğaldır.”

Telefonu elime alıp saate bakıyorum, hızlı geçen zamana lanet edip sabah kahvemden vazgeçiyorum o an. Geç kalmamak için aceleyle giyiniyorum. Bu kez de okula lanet ediyorum, küfürler de eşlik ediyor bana. Bir kahveye bile vakit ayırmama izin vermiyor sonuçta. 

Odaklanmama izin vermiyor uyku isteğim. Söz geçiremiyorum bedenime. Göz kapaklarım inatla bana ihanet edip aşağıya doğru yol alıyorlar. Hocamın sesiyle bir nebze kendime geliyorum. Gözlerimle daimi bir savaş vererek geçiyor okulda ki tüm zaman. Biliyorum birazdan tekrar yenecekler beni.

Eve adım atar atmaz sığınağıma koşuyorum. Rahatlatıyor odada ki karanlık beni. Yatağa uzanıyorum, bir gecelik izin istiyorum kafamdaki öteki kişiliklerimden. Anlayış gösteriyorlar. Bu kez gerçek sessizlikle huzur buluyorum. Göz kapaklarım da bu durumdan memnun. Direnmiyorum artık.

Sena Elbeli

Latest posts by Sena Elbeli (see all)

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.