Kayıt Ol
Ara 8, 2014
3296 Views
0 0

Toplumun Baskısı

Written by

 Bu gün tüm bunları toplum baskısından sıyrılmış ve bir şekilde o baskıya karşı koyabilmiş, koymaya çalışan biri olarak yazıyorum. Ne yazık ki herkes benim kadar şanslı değil. Kim bilir belki ben de şanslı değilimdir. Ama inandığım bir şey var ki ben yaşadığım sürece bu baskının karşısında dimdik duracağım.Neden mi?
“Kadın seks diyemez.” “Kadın seks yapamaz.” diye düşünen insan beyni de hep benim karşımda duracak. Erkekler eşeysiz mi ürüyor bu memlekette? Neden seks konusunda kadınları hep ezmeye hep hırpalamaya çalışmanız? Bir kadın seks yaptığında ona kötü ithamlarda bulunurken erkeği göklere çıkarmanız niye? Kadın yapınca ayıp, günah da bu bir kadına mı günah?
Birilerine toplum baskısı yapmadan önce düşünün. Sizin söylediğiniz bir laf yüzünden hayatına kıyarsa bunun hesabını nasıl verebilirsiniz? Hani birini ayıplarken Müslümansınız ya; bunun bu tarafını hiç mi düşünmezsiniz? Sizi kendi tabancanızla vurabilmek için tek cümle yeterli; “Kim Müslümanın ayıbını örterse, Allahu Tealla da onun dünya ve ahirette ayıbını örter.”
Bu gün bu şekilde atıp tuttuğunuz insanlar sizin yüzünüzden intihara sürüklendiğinde “Yazık oldu.” diyeceksiniz. O insanların yerinde olabilirdiniz. Birine güvenmiş, inanmış çok sevmiş ve bunun için onun istediklerini yapmış olabilirdiniz. Kandırılmak ne kadar suç? Cezası ne? Varsın kandırılmamış da olabilirdiniz. Bunu kendi hür iradenizle yapmış olabilirdiniz. Başka insanların sizi yargılaması ne derecede hoş? “Ben yapmam.” Evet, sen yapmazsın. Çünkü korkaksın ve yapamadığın şeyleri başkası yaptığında kötü sanıyorsun.”Ben size ahlaksız olalım.” demiyorum ben size “Ahlak bekçiliği yapmayalım.” diyorum. Bırakın herkes kendi istediğini yapsın. Hayat ona bir şekilde bunu ödetmeyecek mi zaten? Hangimiz en küçük hataların bedelini bile ödemedik ki? İnsanlara baskı yaparak bunu ödetmeye çalışmanız niye? Sorarım size bunun sokak ortasında bir kadını dövmekten farkı ne? Gerçi siz ona bile sağır ve körsünüz!
Bir de tüm bunlar olurken o padişah ilan edilen adamlar… Sana güvenen kadını sofrana meze yapmanın lüzumu ne? Birini sevmeyebilirsin ama birinden nefret etsen bile bunu yapamazsın. Bu kişiliksizliğin alasıdır. Aksini iddia eden de kişiliksizdir.
Hayatım boyunca tüm bunları utanmadan savunmaya ant içtim ben. Eğer bir gün gerçekten lafım geçer bir yerlere gelirsem de sonuna kadar savunacağım şey bu olacak. O insanların keşke elinden tutabilme imkanım olsa. Kusura bakmayın ben bir insanı haince yargılayacak biri değilim. Bir “Amanda Todd” daha ölmesin istiyorum. Kadınlar özgür olabilsin istiyorum. Bu toplum baskısına dur demek istiyorum ve her zaman dediğim gibi ahlak yapınızı … diyerek bunu sadece burada noktalıyorum.

Stop-Bullying-Girls-with-words-written-all-over-bodies-Jan-12-p112

Hazal İslamoğlu

Yaşadıklarım bana yazmayı öğretti. Onlara kızamam; Onlar olmasaydı asla kendimi yazı yazmanın büyüleyici dünyasında bulamayacaktım.
Avatar

Latest posts by Hazal İslamoğlu (see all)

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Deneme

Leave a Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.